Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów
Kierunek: Electronic and Computer Engineering
Język prowadzenia studiów: j. angielski
Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia
Forma studiów: stacjonarna
Profil studiów: ogólnoakademicki
Liczba semestrów: 7
Tytuł zawodowy nadawany po ukończeniu studiów: inżynier
Opis kierunku:
Inżynieria Elektroniczna i Komputerowa (Electronic and Computer Engineering – EAC) jest nowoczesnym kierunkiem studiów na Wydziale Elektroniki PWr, prowadzonym w języku angielskim. Program studiów integruje podstawy teoretyczne oraz wiedzę praktyczną z takich dziedzin jak elektronika, informatyka, automatyka i robotyka, optoelektronika czy telekomunikacja. Powiązanie tych dyscyplin odzwierciedla najnowsze trendy w elektronice, gdzie systemy analogowe łączą się z cyfrowymi, a oprogramowanie łączy się z systemem mechanicznym. Dla absolwentów kierunku nie obce są pojęcia Internetu Rzeczy czy Przemysłu 4.0. Duża liczba kursów wybieralnych umożliwia dopasowanie toku studiów do pożądanego profilu. Kierunek jest przeznaczony dla tych, którzy pragną zrozumieć jak działają i są zbudowane urządzenia dookoła nas.
Specjalności:
Studenci mają możliwość wyspecjalizowania się w określonym obszarze tematycznym przez odpowiedni dobór grup kursów w blokach wybieralnych.
Program studiów:
Aktualna wersja programu studiów jest dostępna pod linkiem: plany i programy studiów.
Perspektywy zatrudnienia:
- Przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem, realizacją oraz eksploatacją systemów elektronicznych analogowych, cyfrowych oraz mieszanych z wykorzystaniem elementów elektronicznych i optoelektronicznych, układów scalonych i mikroprocesorów.
- Zespoły wykorzystujące środki informatyki dla akwizycji pomiarów, sterowania procesami technologicznymi, projektowania, uruchamiania, utrzymania systemów automatyki i robotyki przemysłowej z wymianą informacji w oparciu o standardowe protokoły transmisji danych.
- Przedsiębiorstwa informatyczne (w tym IT) rozwiązujące zadania obliczeniowe z użyciem narzędzi komputerowych, przygotowujące, wykonujące i analizujące symulacje oraz eksperymenty komputerowe.
- Ośrodki badawczo-rozwojowe zajmujące się elektroniką, informatyką oraz automatyką i robotyką.