W Politechnice Wrocławskiej od kilkunastu lat wdrażana jest idea uczelni „bez barier”, otwartej oraz przyjaznej osobom z niepełnosprawnościami. W jej myśl wspieramy kandydatki i kandydatów, studentki i studentów oraz doktorantki i doktorantów ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami.
Na Uczelni działa Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami oferujący między innymi:
- Poradnię Psychologiczną, umówienie konsultacji: ppp.pwr.edu.pl
- Indywidualne zajęcia z języków obcych (Lektoraty),
- Wypożyczalnię sprzętu,
- Asystenta Edukacyjnego,
- Adaptację materiałów dydaktycznych,
- Obóz integracyjno-szkoleniowy,
- Stypendium Stowarzyszenia Absolwentów PWr.
Wszystkie informacje można uzyskać e-mailowo: pomoc.n@pwr.edu.pl, telefonicznie: 71 320 43 20 lub stacjonarnie. Biuro znajduje się w budynku C-13 pokoje 1.07 oraz 1.09 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 25, 50-370 Wrocław. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.
Więcej informacji znajduje na stronie ddo.pwr.edu.pl. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na zakładki “STUDENCI” oraz “WSPARCIE”.
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla kandydatów i studentów oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ).
Na Uczelni zostali powołani Liderzy Dostępności, którzy zostali wyłonieni spośród pracowników uczelni, chcących zaangażować się w propagowanie idei dostępności. Zadaniem tych osób jest wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w jednostkach Politechniki Wrocławskiej. Na każdym Wydziale jest co najmniej jeden Lider.
Wszystkie sylwetki zostały przedstawione w zakładce.
Na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Liderami Dostępności są: mgr Agnieszka Cichocka, mgr Kamila Foremny, dr inż. Karolina Laszczyk, dr inż. Damian Nowak.
Pomoc socjalna
Podania o stypendia i akademiki należy składać w Dziale Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów (bud. C-13, p. 1.01, 1.02b, 1.04). Szczegółowe informacje oraz terminy składania podań znajdują się na stronie Działu Studenckiego.