Obowiązki studenta powracającego z zagranicy

Student powracający ze studiów zagranicznych musi rozliczyć się ze stypendium zgodnie z wymaganiami umowy. W tym celu powinien dostarczyć wymagane dokumenty do Działu Współpracy Międzynarodowej.

Zaliczenie okresu studiów
Na Wydziale WEFiM student składa podanie do Prodziekana ds. studenckich o zaliczenie okresu studiów zagranicznych i przepisanie ocen tam uzyskanych (według wzoru) niezwłocznie po powrocie z wyjazdu. Podanie należy wypełniać komputerowo, zgodnie ze wskazówkami zawartymi we wzorze. Przepisywane są oceny tylko z przedmiotów zaliczonych zgodnie z zatwierdzonym programem IOS. Do podania należy dołączyć Transcript of Record z uczelni zagranicznej (oryginał lub kopię potwierdzoną przez DWM).
Dane zawarte w podaniu muszą być zweryfikowane przez Koordynatora programu. W tym celu należy je składać w pok. 1 (dziekanat), C-5. Po potwierdzeniu podania przez koordynatora, student kontaktuje się z Prodziekanem ds. studenckich w celu przepisania ocen. Student powinien mieć ze sobą zatwierdzone podanie, Transcript of Record oraz aktualny program IOS.

Zasady ustalania punktów kredytowych i ocen
Podanie o zaliczenie okresu studiów zawiera listę przedmiotów wraz z przypisanymi punktami kredytowymi i ocenami zaliczeń/egzaminów. Zasady ustalania punktów kredytowych i przeliczania ocen ustala Regulamin wydziałowy. Można go znaleźć tutaj »

Warunkowy wpis na semestr
Jeżeli student nie otrzymał wyników zaliczeń i egzaminów od uczelni zagranicznej do czasu zapisów na kolejny semestr, może uzyskać wpis warunkowy. Uprawnia go to do zarejestrowania się na przedmioty i kontynuowania studiów. Po otrzymaniu wyników student musi niezwłocznie zaliczyć okres pobytu za granicą, pod rygorem unieważnienia wpisu warunkowego. Decyzję o wpisie warunkowym podejmuje Prodziekan na wniosek studenta.