Sign in

 

Faculty of Electronics, Photonics and Microsystems

Rozpoczynamy jako Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów

Date: 01.10.2021 Category: Faculty life

Od nowego roku akademickiego na Politechnice Wrocławskiej kierunki związane z elektroniką, automatyką i robotyką trafiły na jeden wydział. Prezentujemy Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, który oferuje studia na sześciu kierunkach nauczania.

Wydział skupia katedry z dawnego Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki oraz Wydziału Elektroniki. Będzie kształcił w sumie ok. 2,4 tys. studentów, a zatrudnia 260 naukowców i pracowników administracyjnych.

Odsłonięcie tablicy nowego wydziału

– Cała elektronika znajduje się teraz razem pod wielkim dachem Politechniki Wrocławskiej. Działamy w obrębie jednej dyscypliny, ale jesteśmy mocno interdyscyplinarni. Proponujemy nowoczesne aspekty badawcze i dydaktyczne w rozszerzonym zakresie. Odpowiadamy na zapotrzebowanie gospodarki opartej na wiedzy i cyfrowego społeczeństwa – mówi prof. Rafał Walczak, dziekan Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

W strukturze wydziału (W12N) znajduje się siedem katedr:

Katedry na W12N

Studenci mogą wybrać kierunki nauczania o kluczowym znaczeniu dla rozwoju cywilizacyjnego – związane z mikroelektroniką i mikrosystemami, technikami analogowymi i cyfrowymi, fotoniką użytkową, akustyką czy automatyką i robotyką z elementami sztucznej inteligencji.

Kierunki na W12N

Pracownicy WEFiM – Na pewno każdy z znajdzie temat dla siebie fascynujący kierunek, w którym będzie się rozwijał. W ramach wielu kół naukowych studenci mogą pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności, angażować się w niezwykłe projekty i nawiązywać nowe kontakty – zapewnia prof. Rafał Walczak, dziekan wydziału.

Studenci z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów będą korzystać z sal wykładowych i laboratoriów, znajdujących się w Kampusie Głównym uczelni, Kampusie Prusa oraz Kampusie Długa.

Więcej informacji o wydziale na stronie internetowej wefim.pwr.edu.pl i na profilu facebookowym.

ISZ

Gallery

Politechnika Wrocławska © 2024