Za nami finał konkursu AEStrada

Data: 25.03.2024 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie wydziału

W piątek 22 marca 2024  na muzycznej scenie Strefy Kultury Studenckiej odbył się finał konkursu AEStrada

Był to ostatni etap 9 Edycji AEStrady, czyli wrocławskiego konkursu muzycznego otwartego dla uczestników z całej Polski.
Organizatorem konkursu jest wydziałowe koło AES Wrocław Student Section.

Pierwszy na scenie wystapił zespół Fama? w składzie:

Hubert Ceglarek - synth, wokal,
Marcin Moska - synth, gitara,
Marek Niechciał - perkusja,
Ania Małysa - trąbka, flet.

Jako drudzy wystąpili Yulka & B-and, czyli:

Julia Baczyńska - wokal, piano, synth,
Paweł Kruczek - Gitara Basowa, Synth,
Bartosz Barwicki - Gitara elektryczna i akustyczna,
Jakub Skóra - perkusja.

Kolejnym zespołem był band ZORZA, a więc:

Sandra Wodzińska - wokal,
Dominik Fitrzyk - gitara,
Przemek Wózek - perkusja,
Maks Tyl - gitara, kebyobard, synth,
Jerzy Drobot - bas.

Na zakończenie, jako gwiazda wieczoru,  zagrał rockowy zespół Misscore. Wystąpili dla nas:

Natalia Rygiel - wokal,
Mateusz Dźwigała - bas, syntezatory, klawisze,
Krystian Suchorab - gitar,
Jarek Bielecki - perkusja.

W skład jury konkursowego weszli m.in. prorektor do spraw studenckich dr inż Piotr Górski; adiunkt w Katedrze Akustyki, Multimediów i Przetwarzania Sygnałów dr inż. Maurycy Kin; opiekun naukowy KN AES dr inż. Bartłomiej Kruk; absolwentka katedry akustyki, członkini AES-u mgr inż. Sara Saja oraz absolwent Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej,członek koła naukowego AES, aktualnie doktorant z dziedziny optoelektroniki mgr inż. Mikołaj Krakowski.

Po burzliwych obradach podjęto decyzję o zwycięzcy konkursu, którym został zespół Fama?.
Nagrodą jest możliwość nagrania swoich utworów w profesjonalnym studiu PWr, ale także występ na wrocławskich juwenaliach

Wszystkie zespoły nas oczarowały. Wyjątkowość tego koncertu dopełniły efekty wizualne i perfekcyjne brzmienie o które zadbali członkowie naszego koła naukowego AES Wrocław Student Section. Był to wieczór pełen wspaniałej muzyki i świetna okazja do integracji środowiska akademickiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz organizatorom. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji. Autor Grzegorz Adamski.