Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów – start 15 września!

Data: 08.09.2021 Kategoria: Życie wydziału

Z dniem 15 września 2021 r. Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki (W12) przekształcił się w Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów (W12N).

W strukturze Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów znajdują się następujące katedry:

• Katedra Akustyki, Multimediów i Przetwarzania Sygnałów;
  • Katedra Cybernetyki i Robotyki;
  • Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej;
  • Katedra Mikroelektroniki i Nanotechnologii;
  • Katedra Mikrosystemów;
  • Katedra Nanometrologii;
  • Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki.

W12N integruje zatem katedry z dotychczasowych Wydziałów W4 i W12 skupione w dyscyplinie Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika. Po zmianach na wydziale nadal będą obecne te same nowoczesne aspekty badawcze i dydaktyczne, choć w rozszerzonym, często interdyscyplinarnym, zakresie odpowiadającym na zapotrzebowanie gospodarki opartej na wiedzy i cyfrowego społeczeństwa.

Od roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów (WEFiM) prowadzone są następujące kierunku studiów:

• Automatyka i robotyka;
  • Electronic and Computer Engineering;
  • Elektronika;
  • Elektronika i telekomunikacja;
  • Inteligentna elektronika;
  • Inżyniera mikrosystemów mechatronicznych;
  • Mechatronika.

Nową stronę internetową WEFiM będziemy na bieżąco uaktualniać i dostosowywać do nowej struktury. Dotychczasowe informacje dla studentów W12 i W4 dotyczące Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki (W12) oraz Wydziału Elektroniki (W4) dostępne są pod adresami www.wemif.pwr.edu.pl oraz www.eka.pwr.edu.pl.