Tesla Prize – trwa nabór zgłoszeń

Data: 17.10.2024 Kategoria: Życie wydziału

Do 31 października pracownicy, doktoranci i studenci mogą zgłaszać swoje osiągnięcia naukowe lub inżynierskie w ramach Nagrody Politechniki Wrocławskiej im. Nikoli Tesli za rok 2023. Na zwycięzców czeka 50 tys. zł.

Kapituła konkursu nagrodzi wybitne osiągnięcie naukowe lub inżynierskie, powstałe w znacznej mierze w naszej uczelni, ukończone lub udokumentowane w 2023 roku. Ma ono wyróżniać się oryginalnością i wpływem na dyscyplinę naukową oraz otoczenie społeczne lub gospodarcze.

Wnioski mogą składać autorzy/współautorzy osiągnięcia, przewodniczący rad dyscyplin naukowych lub prorektor właściwy ds. nauki.

W przypadku gdy wniosek składają autor/współautor, autorzy/współautorzy osiągnięcia, oprócz formularza zgłoszeniowego i dokumentów potwierdzających osiągnięcie (publikacje, patenty, inne) należy dostarczyć pisemną rekomendację sporządzoną przez innego badacza z tytułem naukowym, niebędącego współautorem osiągnięcia.

Dokumenty aplikacyjne należy złożyć w Dziale Nauki. Pytania i wątpliwości można kierować pod adres mailowy: teslaprize@pwr.edu.pl lub telefonicznie: tel. 71 320 22 68, 71 320 47 56.

Szczegółowe informacje, regulamin nagrody oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Tesla Prize.