Rozmowy o współpracy z amerykańskim gigantem

Data: 31.01.2024 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie wydziału

środę (31 stycznia) odbyły się spotkania z przedstawicielami firmy Intel, którzy przedstawili plany budowy Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników – Wrocław Zachód, zakres planowanej tam działalności oraz możliwości współpracy i kariery w firmie Intel i w nowym Zakładzie.

Gościliśmy między innymi Grega Anderson (Dyrektor Generalny Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników - Wrocław Zachód) oraz Bernarda Capraro (European Talent Development Programme Manager, Corporate University Research - Intel Research and Development Ireland).

Cykl rozmów otworzyło podpisanie listu intencyjnego o współpracy, podczas spotkania delegacji z prof. Arkadiuszem Wójsem, rektorem Politechniki Wrocławskiej.

Z inicjatywy WEFiM odbyły się także spotkania delegacji z wykładowcami i studentami w Centrum Kongresowym PWr. Pytania, pomysły i wymiana myśli przyczyniły się do głębszego zrozumienia potrzeb obu stron. W planach są: prowadzenie wspólnych projektów badawczych, mentoring prac dyplomowych oraz opracowanie programu nauczania.

Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników, czyli najnowsza fabryka firmy Intel w Europie, zostanie wybudowana w gminie Miękinia pod Wrocławiem. Firma planuje zainwestować do 4,6 miliarda dolarów, co zwiększy jej moce produkcyjne i pomoże zaspokoić rosnący popyt na zaawansowane półprzewodniki.  W Zakładzie Integracji i Testowania Półprzewodników zatrudnienie znajdzie ponad 2 tys. osób. Ok. 30 proc. kadry będą stanowić inżynierowie, a 70 proc. technicy.  Budowa zakładu rozpocznie się dopiero po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską, a zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na 2027. r.

Więcej szczegółów na stronie PWr