Najbardziej wpływowi ludzie nauki z WEFiM

Data: 25.09.2024 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie wydziału

51 osób na głównej liście i aż 53 w zestawieniu za rok 2023 – to wyniki badaczy i badaczek z Politechniki Wrocławskiej w najnowszej edycji prestiżowego rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. W sumie na liście TOP 2%, zawierającej nazwiska naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów, sklasyfikowano rekordowe 77 osób z naszej uczelni.

Więcej informacji na stronie PWr.

Wśród nich znaleźli się naukowcy Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

Reprezentanci Wydziału na liście Top 2% najlepszych naukowców na świecie to:

prof. Janusz Mroczka (Katedra Metrologii Elekronicznej i Fotonicznej),

dr hab. inż. Jarosław Sotor, prof. uczelni (Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki),

dr hab. inż. Grzegorz Soboń, prof. uczelni (Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki),

dr hab. inż. Rafał Zdunek, prof. uczelni (Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki),

dr hab. inż. Irena Zubel, prof. uczelni.

Naukowcy Wydziału na liście TOP 2% za rok 2023 to:

dr hab. inż. Michał Mazur, prof. uczelni (Katedra Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej)

dr hab. inż. Jarosław Sotor, prof. uczelni (Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki),

dr hab. inż. Grzegorz Soboń, prof. uczelni  (Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki),

dr hab. inż. Karol Krzempek, prof. uczelni (Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki),

prof. Krzysztof Abramski (Katedra Teorii Pola, Układów Elektronicznych i Optoelektroniki).

obraz1.jpg