Dzień Otwarty z WEFiM

Data: 08.04.2024 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie wydziału

Dzień Otwarty z WEFiM, czyli wykłady oraz spotkania przedstawicieli kół naukowych i samorządu studenckiego z kandydatami na studia, za nami. Zgodnie z programem Dzień otworzył prof. Artur Wiatrowski prezentacją o Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.
Na wykładach rozmawialiśmy o kosmosie, strzelając rakietami z pianki, o wielowymiarowym świecie dźwięków, a w końcu o rezystorach i mikroprocesorach. Wykłady poprowadzili: dr inż. Patrycja Śniadek, dr inż. Piotr Kozłowski oraz prof. Andrzej Sikora.

Swoją działalność zaprezentowały kandydatom na studia wydziałowe koła naukowe:

KoNaR AES Wroclaw Student Section SKN NANOSENS SKN MOS i KN SPENT.

Wydział promowali także przedstawiciele Samorządu Studenckiego.

Kandydaci licznie odwiedzili  nasze laboratoria. Umożliwiliśmy zwiedzanie poniższych.

Laboratorium  Fotowoltaiczne TFT w którym prezentację przeprowadzili:
dr inż. Milena Kiliszkiewicz, mgr inż. Paulina Kapuścik, mgr inż. Wiktoria Weichbrodt, mgr inż. Maurycy Maziuk.

Laboratorium Światłowodów. O połączeniach światłowodowych, które są kluczowe dla dzisiejszego świata opowiedzieli dr inż. Urszula Nawrot i dr inż. Marcin Palewicz.

W Komorze Akustycznej, zwanej Węgielkiem odwiedzający obejrzeli prezentację, która przybliżyła między innymi kursy, które planowane są na specjalności Akustyka  i możliwości zdobycia pracy przez absolwentów tej specjalności.

Zwiedzający mieli też okazję poznać zasady funkcjonowania oraz wyposażenia Laboratorium Układów Elektronicznych, Laboratorium Mikroobróbki Laserowej oraz Laboratorium Spektroskopii. Prelekcje przeprowadzili prof. Jarosław Sotor, dr inż. Adam Wąż i dr inż. Michał Wójcik.

Tajemnice Laboratorium Robotyki odsłonił dr inż. Krzysztof Arent.

Ponadto, na kandydatów czekały trzy stanowiska informacyjne w budynkach C-2, C-5 i C-13.

Rekrutacja PWr rozpoczyna się już 1 czerwca. Kandydatom dziękujemy za obecność i życzymy powodzenia w realizacji planów edukacyjnych. Zapraszamy do wybierania naszych kierunków!

Wyszukiwarka kierunków studiów