Centrum Badań Kosmicznych na 32. MSPO

Data: 12.09.2024 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie wydziału

𝟯𝟮. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to największe targi obronne w Europie Środkowo-Wschodniej. Naukowcy 𝗱𝗿 𝗵𝗮𝗯. inż. Paweł Knapkiewicz 𝗶 𝗱𝗿 inż. Piotr Szyszka z Centrum Badań Kosmicznych 𝗪𝗘𝗙𝗶𝗠, wystąpili w roli współwystawcy z POLSA Polska Agencja Kosmiczna (Polish Space Agency).

Centrum Badań Kosmicznych Wydziału Elektroniki Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej przedstawiło:
- technologię cezową/rubidową komórki MEMS, która może zrewolucjonizować systemy podtrzymania czasu dla systemów wojskowych (nawigacji, precyzyjnego namierzania, itp.) oraz
- miniaturowy spektrometr plazmowy / spektrometr mas, czyli
miniaturowe instrumenty analityczne do wykrywania substancji niebezpiecznych w służbie oddziałów specjalnych.
Jest to klucz do ich sprawnego działania w terenie.

W imieniu Politechniki Wrocławskiej oraz 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗺 𝗕𝗮𝗱𝗮𝗻́ 𝗞𝗼𝘀𝗺𝗶𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗪𝗘𝗙𝗶𝗠 osiągnięcia zaprezentowane zostały między innymi Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego Panu Dariuszowi Wieczorkowi.