Mamy dobrą wiadomość! Po roku nieobecności wraca Wciąż nie działa... Nieregularnik ilustrowany SSN SPENT!
W międzyczasie redakcja obliczyła, że WND jest 2,7 miesięcznikiem.
Kolejna dobra wiadomość to taka, że jego objętość zwiększyła się do 12 stron.
W tym wydaniu przeczytacie: o pająkach, zamieszkujących obwody drukowane; o zegarze, który przedstawia czas za pomocą analogowych przyrządów pomiarowych; o niełatwym przedsięwzięciu skonstruowania mobilnego schładzacza, a także o słupkach czy tabelkach, które ułatwią Wam tworzenie nowych układów elektronicznych.
Artykuł pt. "Z metrówką w świat!" zachęci Was do eksperymentów obliczeniowych z metrówką w ręce i zasadami trygonometrii w głowie.
O niszczeniu powierzchni i związanych z tym zjawiskach abrazji, adhezji, czy korozji przeczytacie w artykule "Orka po polimerze".
Jednak, w tym wydaniu polecamy szczególnie artykuł Dominika Badury pt "Od katastrofy w ultrafiolecie po logo WEFiM" o historii oznaczenia stałej Plancka (h) i jej roli w ramach badań nad widmem ciała doskonałego czarnego. Stała ta w sposób oczywisty kojarzy się z fotoniką i elektroniką, jako że łączy energię fotonów z częstotliwością promieniowania elektromagnetycznego.
Nieregularnik jest redagowany i wydawany jest przez Stowarzyszenie Polskich Entuzjastów Nanotechnologii SPENT, czyli studentów i doktorantów zafascynowanych nanonauką. SPENT działa przy Katedrze Nanometrologii, której pracownicy stanowią wsparcie dla działań młodych naukowców.
Więcej o działalności KN SPENT oraz kontakt tutaj.
Redakcja niezmiennie zachęca do współpracy!