W poniedziałek startują Juwenalia #WrocławRazem. Masa zabawy i atrakcji. Jednak zanim to nastąpi proponujemy lekturę naszego biuletynu Wciąż nie działa....
W dziesiątym numerze .....
A jednak działa! Trójosiowa miliwaserwaga. Paweł Darasz - Mól analizuje sposoby mierzenia w laboratorium odchylenia kątowego względem punktu odniesiania i regulacji osi pomiarowych w czasie rzeczywistym. Dla tych, którzy buszowali już wśród hardwarowych i softwarowych malin. ;-)
Fabian Kołodziejek pisze o użytecznych i ciekawych zastosowaniach fal elektromagnetycznych, szczególnie w dziedzinach opartych na technologii próżniowej i mikrofalowej. Podejmuje też temat lamp mikrofalowych, które wykorzystują oddziaływanie między kierunkiem rozchodzenia się fal elektromagnetycznych, a kierunkiem poruszania się elektronów w próżni. Znajdują zastosowanie w dzisiejszym przemyśle wojskowym i kosmicznym.
Najnowsze metody w dziedzinie tomografii przemysłowej przedstawia Wiktor Połacik w artykule "Pokaż kotku co masz w środku"
Dominik Badura interesująco pisze o kropkach kwantowych, zwanych "sztucznymi atomami", małych nanocząstkach, wykonanych z materiałów półprzewodnikowych, takich jak: krzem, selenek kadmu, siarczek kadmu i arsenek indu.
Bartosz Pruchnik koncentruje się na abstrakcyjnej sztuce tworzenia i poszukiwania nanoskopijnego ideału.
A w artykule "Powracające kieszenie" Jakub Konopiński zapoznaje nas z historią przenośnych urządzeń, rewolucją technologiczną spowodowaną wejściem na rynek smartfonów oraz najnowszymi debiutami na rynku konsol i urządzeń przenośnych.
Nieregularnik jest redagowany i wydawany jest przez Stowarzyszenie Polskich Entuzjastów Nanotechnologii SPENT, czyli studentów i doktorantów zafascynowanych nanonauką. SPENT działa przy Katedrze Nanometrologii, której pracownicy stanowią wsparcie dla działań młodych naukowców.
Więcej o działalności KN SPENT oraz kontakt tutaj.