Intel, legenda Doliny Krzemowej zdecydował o wybudowaniu w Polsce Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników . Powstanie on w Miękini pod Wrocławiem i stworzy ok. 2 tys. miejsc pracy. Półprzewodniki mają strategiczne znaczenie w gospodarce. Stanowią one kluczowy element budowy urządzeń elektronicznych, wykorzystywanych w niemal każdym jej sektorze. Są niezbędne do produkcji m.in. komputerów, telefonów komórkowych, telewizorów czy samochodów.
Ta inwestycja wpisuje się znakomicie w profil kształcenia oraz w tematykę badań naukowych prowadzonych na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.
Wydział od lat kształci studentów w obszarze przyrządów półprzewodnikowych, montażu układów scalonych, a także ich diagnostyki i testowania; całość dopełniają zagadnienia z zakresu sposobów badania ich niezawodności. Studenci poznają budowę elementów i przyrządów półprzewodnikowych (dyskretnych i scalonych) oraz z jakich materiałów i w jaki sposób są one wykonywane. Poznają ich zastosowanie w układach elektroniki oraz automatyki. W przypadku cyfrowych układów scalonych poznają zasady ich programowania oraz tworzenia aplikacji na potrzeby społeczeństwa informacyjnego.
"Jest to niezwykle cenna wiedza, ponieważ nawet najbardziej skomplikowany układ scalony musi być zamontowany, opakowany i przetestowany w urządzeniu elektronicznym – wyjaśnia prof. Rafał Walczak, dziekan Wydziału. – Często to ten element technologii układów elektronicznych decyduje o ich niezawodności, nawet w najbardziej skomplikowanych mikroprocesorach."
Otwierają się nowe możliwości na rynku pracy, które powodują, że studia na kierunkach związanych z elektroniką, fotoniką oraz automatyką stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.
Zapraszamy na studia na kierunkach oferowanych przez Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów - nasza oferta dydaktyczna znakomicie wpisuje się w profil działalności firmy Intel.