Minigranty rozdane. Wsparcie projektów w ramach dyscypliny Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika i Technologie Kosmiczne

Data: 29.04.2024 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie wydziału

74 młodych naukowców ze Szkoły Doktorskiej PWr otrzymało dofinansowanie na realizację swoich projektów w ramach I edycji konkursu przygotowanego przez naszą uczelnię. Minigranty mogą przeznaczyć m.in. na zakup aparatury, wyjazd naukowy lub szkolenia.

Program to efekt starań i pracy Rady Doktorantów PWr, która od dłuższego czasu zgłaszała potrzebę wprowadzenia takiego rozwiązania. Pozwoli to na wsparcie aktywności naukowej doktorantów i umożliwi im pełny rozwój w wybranych dziedzinach badawczych.

O grant mogli ubiegać się doktoranci II, III, IV roku (z wyłączeniem doktorantów wdrożeniowych), którzy w okresie ostatniego roku kalendarzowego, do momentu składania wniosku, nie byli kierownikami projektu lub zadania badawczego w projekcie badawczym. Dodatkowo ich kształcenie, określone w Indywidualnym Planie Badawczym, nie kończy się w trakcie realizacji grantu.

Otrzymane dofinansowanie mogą przeznaczyć m.in. na zakup aparatury, urządzeń, materiałów lub odczynników niezbędnych do prowadzenia badań, pokrycie kosztów krótkoterminowego wyjazdu naukowego, udział w konferencjach naukowych oraz udział w warsztatach lub szkoleniach.

W sumie na wsparcie doktorantów przeznaczono w konkursie 1 020 000 zł.

Wśród dwunastu osób, których wnioski zostaly ocenione najwyżej jest Afrodyta Daskalakis, która realizuje projekt badawczy w ramach dyscypliny Automatyka, Elektronika, Elektrotechnika  i Technologie Kosmiczne.

gl_-_afrodyta_daskalakis_v2.jpg

W ramach tej dyscypliny minigranty w konkursie otrzymali również:

Szymon Wójcik i Filip Dyba.

minigranty-logo.jpg