Logowanie

 

Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów

Wciąż nie działa… Nieregularnik Ilustrowany SSN SPENT

Data: 03.02.2023 Kategoria: Sprawy studenckie, Życie wydziału

Wciąż nie działa…

Nieregularnik Ilustrowany SSN SPENT

Redakcja Nieregularnika wita Was w Nowym Roku pierwszym wydaniem biuletynu, uświetnionym wywiadem z Dziekanem Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz cennymi opracowaniami źródłowymi.

Dziekan, prof. Rafał Walczak, po raz pierwszy na łamach „Wciąż nie działa…”, objaśnia gdzie na Wydziale możemy spotkać MEMSy, jaka jest ich rola i ile MEMSów zawiera flagowy model Smartfona.

Temat MEMSów, czyli mikrosystemów podejmuje także Bartosz Pruchnik w artykule „MEMSy ukryte wszędzie wokół nas”. Przeczytacie tam o ich różnorodności, wpływie na dynamikę rozwoju przemysłu i wyścig ośrodków badawczych oraz głównych trendach postępu w tej dziedzinie.

Mikołaj Demuth  i Jakub Konopiński podpowiadają  jak przywrócić do życia konsolę z promocji post-mortem w artykule „Dziesiąty Pięściarz”.

Dominik Badura, w artykule „Szybciej niż światło” przywołuje spór, czy sygnał podróżuje szybciej niż światło oraz rezultaty fizyki kwantowej odnośnie fotonów, poruszających się szybciej, niż wynosi prędkość światła w próżni.

Jeremiasz Albatros z pasją pisze o swoich rewolucyjnych eksperymentach…kuchennych. Analogia do elektroniki zdecydowanie jest. Sztuka kulinarna i Elektronika nieustannie zaskakują nas bogactwem rozmaitych niuansów, niespodzianek i nowinek, ciągle też podlegają zmianom.

„Lata lecą, elektrolity lecą” to artykuł prof. Andrzeja Sikory o różnorodnych usterkach układów scalonych i elementów dyskretnych, które zakończyć mogą żywot urządzenia elektronicznego, konsekwencjach tych usterek i sposobach im zapobiegania.

W Fotoplastykonie -  nici w rozmiarach poniżej nanometra i wyjściówka – Uzupełnij witraż.

Zapraszamy do lektury!

Nieregularnik jest redagowany i wydawany jest przez Stowarzyszenie Polskich Entuzjastów Nanotechnologii SPENT, czyli studentów i doktorantów zafascynowanych nanonauką. SPENT działa przy Katedrze Nanometrologii, której pracownicy stanowią wsparcie dla działań młodych naukowców.
Więcej o działalności KN SPENT oraz kontakt tutaj.

dziekan2.jpg

Politechnika Wrocławska © 2024