Sezon wakacyjny dobiega końca, idzie jesień - będzie czas na czytanie.
Z nową publicystyką, projektami i sprawozdaniami wraca Nieregularnik Ilustrowany SPENT Wciąż nie działa....
W numerze 13. prof. Andrzej Sikora przybliża postać XIX - wiecznego Ks. Jana Dzierżonia, badacza życia pszczół na terenach dawnego Wroclawia i opolszczyzny. W wyniku jego działań powstały usprawnienia, które pozwoliły mu na profesjonalną hodowlę pszczół. Zrewolucjonizował on pszczelarstwo znacznie zwiekszając produkcję miodu. Dzięki swoim badaniom zyskał światową sławę. Na jego cześć w 1946 r. miasto Rychbach na Dolnym Śląsku otrzymało nazwę Dzierżoniów, a we Wrocławiu przy ul. Bartla stoi pomnik przyrody, który nazwano Dębem Dzierżonia.
Założenia projektowe, parametry techniczne i działanie trójtorowego stanowiska do testowania światłowodowych czujników naprężenia opisali Krzysztof Gajewski i Michał Dynak.
Z kolei absolwenci Wydziału Elektrycznego Daryna Bulavka, Michał Pawłowski i Tomasz Nowak przedstawili projekt powstawania studenckiego sejsmografu.
Stała rubryka "SPENT w literaturze " urosła do rozmiarów kompletnego artykułu.
Swoje miejsce w Nieregularniku znalazły także zdjęcia w mikroskali realizowane na poczet konkursu mikrografii, organizowanego przez Zyvex lab w ramach konferencji Micro and Nanoengineering.
O żmudnym procesie replikacji w mikroskali prawdziwej natury poprzez tworzenie żuczków solarnych napisał Bartosz Pruchnik.
Wersja papierowa Nieregularnika pojawi się w poniedziałek - 30.09.